Menu

Zásadní je mít kolem sebe ty správné lidi. Vybrat si pro sebe dobré partnery, najít klíčové zaměstnance, to tvoří 80 a možná i více procent celého úspěchu, ať už podnikáte v čemkoliv. Není to jen o vzdělání a schopnostech, ale také osobnosti daných lidí, jejich integritě, motivaci a vzájemné kompatibilitě. Ve střední a východní Evropě je naštěstí ohromné množství talentovaných a skvělých lidí. Jediné, co musíte udělat, je najít pro sebe ty správné.

Zároveň chci říci, že neexistuje přímá cesta k úspěchu. Možná, pokud máte extrémní štěstí. Každá firma, pokud na trhu začíná, trochu štěstí ke svému startu potřebuje, ale nespoléhejte na to, že ho budete mít příliš. Jak jednou někdo řekl: „Mysli ve velkém, začni od mála a konej rychle.“ A já bych to doplnil o: „Buď připraven rychle padnout, pouč se z chyb, a počítej, že budeš opakovat tenhle cyklus pořád a pořád dokola.“ Je to vyčerpávající, depresivní a obtížný proces a to je přesně ten důvod, proč se musíte naučit padnout tak rychle, abyste se přes dílčí neúspěch přenesli co nejdříve a nepřišli přitom o veškerý svůj kapitál.

Má poslední rada by zněla: „Naslouchejte názorům druhých, ale rozhodnutí dělejte sami.“ Mluvte s lidmi také mimo okruhu vašich partnerů, kolegů  a konkurentů, ale nakonec musíte zůstat sami sebou. Vy jste jediní, kdo mohou učinit to nejlepší možné rozhodnutí. Věřte tomu. Ještě před založením GuideVision, když jsme vlastnili již 100 miliónovou společnost, hovořili jsme se dvěma velmi úspěšnými podnikateli a investory na českém trhu o tom, jak se stát 200 miliónovou firmou v průběhu dalších 3 let. Poslechl jsem si jejich rady, přes víkend o nich přemýšlel a v pondělí přišel za Pavlem s návrhem, ve který jsem věřil nejvíce. Zeptal se mě, zda tohle je to, co mi poradili. Odvětil jsem, že ne, že je to přesný opak toho, co mi poradili. Chvíli o mém návrhu přemýšlel, a pak souhlasil, že tohle je pro nás dva ta správná cesta, kterou se vydat. Dodnes si myslím, že to rozhodnutí tehdy bylo jedno z nejlepších, která jsem kdy udělal.

Subscribe to our newsletter

Thank you!

You have successfully subscribed to our newsletter.

Please enter your details

Unfortunately, Internet Explorer is no longer
being supported here.

Please download the latest version of
Microsoft Edge to experience this website.

Download latest version
2022 GuideVision - All rights reserved
Crafted by Matbold®

Bringing {life} into your enterprise services

00