Menu

Od roku 2018 se na nás začaly obracet firmy a investoři, kteří chtěli GuideVision koupit. Se spolumajiteli jsme ale neměli zásadní důvod, proč společnost prodávat. Dali jsme si tedy na čas a GuideVision na prodej důkladně připravili.

Když jsme ji pak k prodeji nabídli, přišlo nám během pár dnů více než 20 nabídek. Samozřejmě jsme před vlastní akvizicí měli mnoho obav, ale i očekávání. Očekávání věcí, které bychom byli rádi, aby se staly, a ještě více těch, které bychom byli rádi, aby se nestaly. Jedním z našich hlavních kritérií bylo to, že chceme zachovat všechny kulturní aspekty, funkční procesy a vize, které vytvářely  GuideVision skvělou firmou, kterou byla.

Při jednání s Infosysem jsme cítili, že vedení nejen že rozumí našim obavám, ale že samo aktivně podporuje myšlenku jen lehké integrace, že ji vnímá jako klíčovou pro společné úspěšné partnerství. GuideVision jsme Infosysu prodali na podzim roku 2020. Domnívám se, že oběma stranám se výše zmíněný přístup vyplatil. GuideVision za dobu spolupráce s Infosysem (asi rok a půl v době psaní tohoto článku) významně vyrostl, získali jsme desítky nových zákazníků, společně zrealizovali přes 30 projektů a dokonce překročili naše finanční cíle. S Infosysem za zády máme mnohem širší možnosti, dostáváme se k větším projektům pro větší zákazníky. Zájem o nás projevili nejen kvůli historickým výsledkům, ale zejména kvůli potenciálu, který v GuideVision viděli, a myslím si, že jsme je nezklamaly.

V minulosti Infosys rostl téměř výlučně organicky a ani na jeho straně proto nebylo mnoho zkušeností s užší spoluprací na projektech s jinou entitou. To přineslo, samozřejmě, i některé výzvy, a mnohé jsme se během posledního roku a půl vzájemně naučili. Jak to bývá obvyklé, když se potkají dvě skupiny lidí, každá z nich má své silné a slabé stránky. Pokud k celému procesu sbližování přistoupíte s trpělivostí a odhodláním, mohou se tyto rozdílnosti přeměnit v efektivní spolupráci, kdy se silné stránky obou stran zvýrazní, a ty slabé otupí nebo docela vymizí.

Subscribe to our newsletter

Thank you!

You have successfully subscribed to our newsletter.

Please enter your details

Unfortunately, Internet Explorer is no longer
being supported here.

Please download the latest version of
Microsoft Edge to experience this website.

Download latest version
2022 GuideVision - All rights reserved
Crafted by Matbold®

Bringing {life} into your enterprise services

00