Menu

Digitální transformace ve skutečnosti zahrnuje mnoho věcí, které existovaly dávno předtím, než se tento termín stal populárním. Sám ji chápu jako změny ve způsobech práce, vytváření prostoru pro inovace, růst a konkurenceschopnost pomocí moderních digitálních technologiích. Šance dělat stejnou věc lépe, často i úplně jinak. Umět rychleji a pružněji reagovat na změny. Měla by lidem přinášet větší komfort práce a uvolnit jim čas a ruce pro mnohem efektivnější způsoby fungování, pro lepší naplnění očekávání zákazníků.

Domnívám se, že dnes už se ani nebavíme o možné konkurenční výhodě, ale nutnosti držet krok s ostatními, kteří do digitální transformace investují. Firmy, které neprošly digitalizací, viditelně zaostávají v růstu. Jasně nám to ukázalo období covidu, kdy ti, co neinovovali dost rychle, začali za ostatními na trhu zaostávat. Pandemie celý proces digitální transformace ve firmách výrazně urychlila, ale došlo by k němu tak jako tak, protože přináší natolik zjevné výhody.

Digitální transformace zároveň nemá limity. Velmi dynamicky se rozvíjející oblasti jako umělá inteligence, kvantové počítače nebo biotechnologie mají dle mého názoru potenciál přinést v blízké budoucnosti dnes těžko představitelné pokroky, které mají potenciál nejen dále změnit způsob práce ve firmách, ale výrazně pozměnit i styl života většiny z nás.

Subscribe to our newsletter

Thank you!

You have successfully subscribed to our newsletter.

Please enter your details

Unfortunately, Internet Explorer is no longer
being supported here.

Please download the latest version of
Microsoft Edge to experience this website.

Download latest version
2022 GuideVision - All rights reserved
Crafted by Matbold®

Bringing {life} into your enterprise services

00